Pobavte se s přáteli

Přemýšlíte jak oslavit nadcházející významnou událost? Jaký udělat program večera který by pobavil všechny přítomné? Není to tak těžké jak se může zdát.

Zábava která nikdy neomrzí, je celosvětově známá a nepotřebujete žádné speciální vybavení – karaoke. Ideální pro seniory, střední věk i teenagery. Zahrajte si na známou zpěvačku či zpěváka a užijte si slávu ve světlech reflektorů, přítomní vaši odvahu jistě ocení bouřlivým potleskem. Nepotřebujete nic než mikrofon a něco z čeho pustíte playback, zbytek už je na vás.

Můžete pořídit stylový karaoke systém s přehrávačem CD a technologií bluetooth, který nadchne jak začátečníky, tak větší karaoke nadšence. Multifunkční bezdrátové přehrávání hudby bude vypadat efektně a můžete mít i vícebarevné LED světla a disco kouli pro vytvoření dobré nálady.

Můžete vyhlásit soutěž na určité téma, například písničky z určitého roku, nebo jen od daného umělce, popřípadě písničky na nějaké téma, třeba láska. Je možné že zpočátku se budou hosté stydět vystoupit, ale jak doba pokročí, budou se o mikrofon přetahovat.

K oslavě patří i nápoje a pokud chcete něco pro chlapy, vyberte kvalitní pití. Na webu knightrider.cz najdete tipy na to nejlepší co se dá koupit.

A nám nezbývá než popřát skvělou zábavu.

Zdravotní matrace nejen pro seniory

Hledáte novou matraci na které by se vám spalo lépe než na té co dosluhuje? Už nejste nejmladší a chcete více pohodlí? Udělejte něco pro sebe a kupte si kvalitní zdravotní matraci.

V tomto článku bychom se chtěli věnovat tématu ortopedické a zdravotní matrace.

Maraton neuběhnete bez správné obuvi, na Mount Everestu nepřežijete bez správného oblečení a doma se dobře se nevyspíte, pokud nebudete mít kvalitní matraci.

Mohlo by se zdát, že mezi matracemi jsou rozdíly jen v tvrdosti a cenách. Opak je pravdou, máte na výběr z celé škály druhů, technologií, materiálů, jáder, užití, komfortu, atd. Můžete mít přírodní, sendvičové, s kokosovým vláknem, bio, atd.. Vlastností je více než tisíc a abychom pochopili hlavní kritéria, pojďme si říct pár bodů, které je třeba vzít v úvahu.

Existují dva typy plniv: přírodní a umělé. Z umělých můžeme doporučit ty s paměťovým efektem. Tento typ plnidla reaguje na tlak a teplo vašeho těla, s vysokou přesností zkopíruje tvar vašeho těla bez zpětného rázu. Samozřejmě, že toto plnidlo je dražší než jiné, ale pohodlí které tyto matrace nabízí, stojí za ty peníze.

Při nákupu matrace je důležité vědět, že každá z nich má jiný stupeň tuhosti/tvrdosti a ta je každým člověkem vnímána různými způsoby. Nevhodně zvolená, nebo stará matrace, může být příčinou bolesti krčních obratlů, páteře, nebo kyčlí. Neexistuje standardizovaná definice toho, co u matrace znamená označení měkká, střední, nebo tvrdá. Ikdyž vezmete tvrdou, tak ji člověk který váží 120kg může označit jako měkkou. A naopak, kdo bude vážit padesát kilo a vezme si měkkou, může se mu zdát jako tvrdá. Existuje také málo důkazů, které by dokazovali, že pevná nebo měkká matrace je lepší pro váš spánek. Ano, doporučuje se například tvrdá matrace pro dítě a pro starší lidi byste měli hledat měkké materiály, ale všechno je spíše o pohodlí. Ujistěte se, že před provedením nákupu strávíte nejméně 20 minut „testováním“ matrace.

Pokud zůstaneme u tématu matrací pro seniory, doporučujeme vybírat z kategorie ortopedických a zdravotních matrací. Zde najdete matrace konstrukčně i materiálově vhodné pro zdravé, klidné a kvalitní spaní.

 

Problémy se stravováním?

Máte alergii na lepek, nebo chcete zbavit tělo nezdravých toxinů? Máme pro vás dvě řešení, bezlepkové potraviny a detoxikační dieta.

Bezlepkové potraviny

Nejlevnější a nejzdravější způsob, jak držet bezlepkovou dietu, je hledat tyto přirozeně bezlepkové skupiny potravin, které zahrnují: ovoce, zeleninu, maso a drůbež, ryby a mořské plody, mléčné výrobky, fazole, luštěniny a ořechy.

Čistá pšeničná tráva a ječmenová tráva jsou bez lepku, ale v semenech lepek je. Pokud nejsou správně sklizeny nebo zpracovány, hrozí riziko kontaminace lepkem.

Existuje mnoho přírodních bezlepkových zrn, které si můžete vychutnat různými tvůrčími způsoby. Mnoho z těchto obilovin se nachází ve vašem místním obchodě s potravinami, ale některé z méně známých zrn, se nacházejí pouze ve specializovaných prodejnách nebo v obchodech se zdravou výživou. Nedoporučuje se kupovat zrna z volně ložených kontejnerů kvůli možnosti křížového kontaktu s lepkem.

Následující druhy zrn a jiné potraviny obsahující škrob jsou přirozeně bezlepkové: rýže, cassava, kukuřice, sója, brambor, tapioca, fazole, čirok, quinoa, proso, kasha, len, chia, juka, oves bez glutenu. Více se dočtete v odkaze výše.

Detoxikační dieta

Pokud jde o detoxikaci vašeho těla, existuje mnoho technik, které můžete vyzkoušet a když se budete cítit lépe, tak pravidelně opakovat. Jednou z možností jak projít procesem zvaným detoxikační dieta, je především jíst detoxikační potraviny. Zde je seznam deseti detoxikátů, které jsou skvělým doplňkem stravy někoho.

1. Ovoce
Ovoce má vysoký obsah tekutin, které pomáhají tělu vyloučit toxiny. Ovoce je také snadno stravitelné a má vysoký obsah antioxidantů, živin, vlákniny a důležitých vitaminů.

2. Zelené potraviny
Naplňte chladničku modrozelenými řasami , ječmenem, pšenicí, kale, špenátem, spirulinou, rukolou a jinými organickými zeleno listovími druhy, aby vaše trávicí ústrojí detoxikovalo růst chlorofylu. Chlorofyl pomáhá z těla vylučovat toxiny z toxických kovů, herbicidů, čisticích prostředků a pesticidů. Pomáhají také při detoxikaci vašich jater.

3. Citrony, pomeranče a limety
Citrusové ovoce napomáhá tělu tím, že vyplaví toxiny a v trávicím traktu nastartuje enzymatické procesy. Citronová šťáva podporuje játra a ledviny v jejich očistných procesech. Pro zvýšení detoxikace začněte každé ráno teplou sklenicí citronové vody.

4. Česnek
Česnek je jednou z nejlepších detoxikačních potravin. Stimuluje játra k produkci detoxikačních enzymů, které filtrují toxické zbytky z trávicího systému. Doporučuji přidání nakrájeného nebo vařeného česneku k jakékoliv detoxikační proceduře, protože to pomůže jakékoli detoxikační stravě.

5. Brokolicové výhonky
Extrémně vysoký obsah antioxidantů a schopnost brokolicích klíčků stimulovat enzymy detoxikace na úrovni buněk je bezkonkurenční. Klíčky jsou dokonce lepší než jakákoliv zelenina.

6. Zelený čaj
Zelený čaj vyplachuje toxiny ze systému díky speciálnímu antioxidantu které se nazývají katechiny, o kterých je známo, že zvyšují funkci jater.

7. Mungo fazole
Mohutné mungo fazole jsou používány ayurvédskými lékaři po tisíce let. Je neuvěřitelně snadné ji trávit a pomáhá absorbovat toxické zbytky z střevních stěn.

8. Syrová zelenina
Cibule, mrkev, artyčoky, chřest, brokolice, zelí, kapusta, růžičková kapusta, karfiol, česnek, řepa, kurkuma a oregano, poskytují skvělý základ pro zdravou výživu. Kombinace těchto potravin pomáhá vaším toxinům během čištění. Tato zelenina je bohatá na přírodně se vyskytující síry a ta pomáhá z jater detoxikovat škodlivé chemikálie.

9. Semena a ořechy
Zahrňte snadněji stravitelné semena a ořechy do vaší stravy. Lněné semeno, dýňová semena, mandle, vlašské ořechy, konopné semena, sezamová semínka, semena chia, sibiřské cedrové ořechy a slunečnicová semena jsou vynikající volbou.

10. Omega-3 oleje
Používejte konopí, avokádo, olivový olej nebo lněný olej při detoxikaci, abyste pomohli střevním stěnám se namazat. To umožňuje, aby toxiny byly absorbovány olejem a vylučovány tělem.

Tak ať jste zdraví.

 

Senioři mohou prospívat díky omalovánkám s mandalou

Omalovánky s mandalou uklidňují, zlepšují náladu a přispívají ke zvládání stresu. Mohlo by se zdát, že omalovánky mandaly jsou určeny pouze pro děti, nicméně u těchto specifických omalovánek s mandalou, je tomu jinak. Mandala omalovánky, mohou fungovat jako antistresové omalovánky pro dospělé. Především pak třeba právě pro seniory, nebo lidi v pokročilém věku.

Pojďme si nejprve říct co je to mandala

Jednoduše řečeno, mandala je design, kresba nebo malba v kruhu, nicméně je to více než jen toto. Mandala umění je staré více než 2000 let. Nachází se v mnoha kulturách a používá se v mnoha různých náboženských praktikách. Mandaly symbolicky reprezentují život, jeho konstantní cykly a propojení. Naše Země je mandala.

Mandala je kulatá forma, která obsahuje příběh – náš příběh – o našem duševním, emocionálním a duchovním stavu bytí. Mandaly vytvářejí bezpečné místo pro hledání hlubších pocitů a prozkoumání složitých vzorů naší identity, které nám umožňují získat ztracené nebo zlomené kousky, aby nás dokončili. Každý tvar, barva, forma a vzorek jsou pro tuto cestu významné.

Slovo mandala je vyslovováno – muž · da · la – a  je vysvětleno jako bytí:

  • Geometrická postava představující vesmír v hindské a buddhistické symbolice.
  • Takový symbol ve snu, který představuje snahu o úplnost.

Někdy slova nestačí k vyjádření toho, co v našem jádru známe. Mandala umění nám může dát přístup k vyjádření. Mandaly byly po celém světě používány pro duchovní realizaci, osobní vyjádření a transformaci. Každý a všichni mohou udělat Mandalu. Mandala nám pomáhá naplnit naši touhu po spojení a celistvosti. Mandaly jsou způsob, jak vytvořit „nový svět“, kde vidíme věci jinak a kde vzory mohou vytvářet různá spojení, která přinášejí změnu.

Omalovánky s mandalou

Existuje mnoho způsobů, jak žít život a existuje mnoho způsobů, jak udělat mandalu. Není správné nebo špatné. Nejdůležitější věcí je být tvůrčí a nesoudit zda je mandala dobrá nebo špatná. A jak jsme zmínily na začátku, může jít o omalovánky proti stresu.

Pamatujte, že nemusíte být umělcem, abyste vytvořili mandalu. Nejedná se o to, aby byl výsledek perfektní, nejde o vytvoření dokonalého obrazu. Umožněte, aby se kreativní proces rozvíjel, učte se techniky a dovednosti, jak jít kupředu. Budete překvapeni tím, co lze udělat.

Nemusíte mít žádné znalosti s kreslením, můžete využít omalovánky mandaly. Ze začátku se tak můžete soustředit jen na vyjádření svých pocitů barvami.

Tak neváhejte, neodkládejte to na jindy, zkuste to ještě dnes.

Jaké hodinky pořídit prarodičům?

Přemýšlíte čím obdarovat prarodiče na vánoce? Jaký dárek pořídit k narozeninám? Co by byl dobrý dárek k výročí? Vybrat něco pro prarodiče není vůbec jednoduché. Buď už mají většinu toto co potřebují, nebo nic nechtějí protože se jim vše zdá jako zbytečné utrácení. Nedejte na jejich slova a udělejte jim radost něčím praktickým, například hodinkami.

Hodinky jsou dobrým dárkem k jakékoliv příležitosti. Jsou skvělým doplňkem, jsou praktické a udělají radost která bude připomínkou každým dnem. Předpokládám, že jste hned v začátku zavrhli digitálky, ale vydržte ještě chvíli. Displej který má velké číslice bude dobře čitelný, je tam rovnou i datum, plus je můžete naprogramovat na různé upozornění každý den, například na čas podávání léků. Další funkcí je přivolání pomoci, některé hodinky v sobě mají zabudovaný systém, který včasným přivoláním pomoci, může zachránit život.

Když pomineme funkce, důležitá je použitelnost, to pro seniory znamená například snadné ovládání, jednoduchá manipulace a čitelnost. Hodinky s velkým ciferníkem jsou základ. Odečítání aktuálního času by mělo být snadné i pro ty, kteří mají problém se zrakem. Velký ciferník, rovná se velké číslice, viditelnější ručičky, snadnější viditelnost. Podívejte se na web brasty.cz, jejich nabídka obsahuje i takové hodinky, které prarodiče / senioři, ocení, udělají radost a budou jim dobře sloužit.

Brasty.cz je eshop kde najdete nejen široký sortiment hodinek, ale také parfémů, vlasové kosmetiky a můžete si i zasoutěžit. V případě že si nebudete vědět rady s výběrem produktu, jsou zde pro vás specialisté, kteří vám rádi poradí.

Proteinová dieta funguje v každém věku

Je vhodná pro seniory?

Pokud jste o proteinové dietě ještě neslyšely, ve zkratce jde o metodu uznávanou i lékařskou vědou. S touto dietou se můžeme setkat také pod označením bílkovinová, cyklická ketogenní, ketonová, ketofit, či ketodieta. Proteinová dieta přináší skvělé výsledky v hubnutí už po několika týdnech a to v každém věku, je vhodná například i pro seniory kteří potřebují redukovat váhu aniž by riskovali úbytek svalů.

Konzumace bílkovin

U proteinové diety je klíčová konzumace bílkovin. Pokud chcete být spokojení s jídelníčkem a vyhnout se únavě chuti (když budete jíst pořád dokola jen kuřecí maso a vajíčka, časem to přestane bavit), doporučujeme zařadit do seznamu na nákup následující položky:

Špenát je skvělým zdrojem nejen bílkovin, ale také vitamínů A a C, antioxidantů a prospívá srdci. Řada lidí si myslí, že nejzdravější bude v salátu, bez tepelné úpravy, ale opak je pravdou. Dušený špenát tělo lépe přijme a snadněji absorbujete jeho obsah.

Sušená rajčata, další skvělí zdroj bílkovin. Krom toho, rajčata jsou nabitá antioxidačním lykopenem, a  studie dokazují, že mohou snížit riziko vzniku rakoviny močového měchýře, plic, prostaty, kůže a žaludku a snížit riziko onemocnění koronární arterie.

Guava. U nás ne moc známé ovoce, avšak právě guava je ovoce s nejvyšším obsahem bílkovin, kromě toho, výborný zdroj vitamínu C. Jedna guava je na množství vitamínu C, ekvivalent více než sedmi středních pomerančů.

A jedeme dál. Artyčoky, hrášek, fazole, čočka, burákové máslo, celozrnný chléb, řecký jogurt, chia semínka, semínka dýně, mandle, kešu oříšky, samozřejmě hovězí maso je skvělí zdroj bílkovin, maso z bizona je neuvěřitelným zdrojem proteinů, pokud zůstaneme u masa tak například pštros, ale i vepřové a krocan.

Dokonce i ryby jsou bohaté na bílkoviny, například halibut, losos, nebo tuňák.

Proteinová dieta

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, ženy potřebují nejméně 50 gramů bílkovin denně a muži asi 60 gramů denně. Proteinová dieta s vysokým obsahem bílkovin snižuje tělesnou hmotnost a zlepšuje zdraví.

Proteinová dieta vám pomůže nejen hubnout. Proteiny mají v našem těle také jisté úkoly. Například jsou zodpovědné za opravu a údržba. Protein je hlavní složkou svalů, kostí, kůže a vlasů. Tyto tkáně jsou průběžně opravovány a nahrazovány právě díky proteinům. Protein souvisí i s hormony, umožňuje buňkám a orgánům v našem těle vzájemně komunikovat. Většina enzymů jsou bílkoviny a tisíce chemických reakcí, které se vyskytují v celém těle, jsou řízeny těmito enzymy. Některé bílkoviny pomáhají dodávat důležité molekuly tam, kde je potřeba. Například protein hemoglobin přenáší kyslík do buněk vašeho těla.

Na toto téma se dá hovořit do nekonečna, podstatou ale je, že ať už se pro proteinovou dietu rozhodnete kdykoliv, funguje v každém věku, nebudete trpět hlady a nemusíte zásadně omezovat jídelníček. Stačí si upravit seznam potravin, které budeme konzumovat. Pokud si nebudete vědět rady, nebo se vám nechce zdlouhavě pátrat, vyhledejte poradnu pro výživu.

 

 

 

Ušetřete stovky korun

Pokud se chystáte se na dovolenou, pořizujete něco do bytu, nebo potřebujete jen pár věcí pro běžný život, můžete při nákupu ušetřit stovky korun. Letáky se slevami do obchodů určitě znáte a na internetu funguje něco podobného, slevové kupóny.

Aby jste nemuseli procházet jeden obchod za druhým a hledat jestli některý z nich zrovna nabízí slevu, je zde server megakupon.cz. Ten všechnu práci udělá za vás, agreguje zlevněné zboží a akce z celé řady internetových obchodů.

Například slevy na pobyty, kde si vyberete z mnoha pobytů za ceny, které jinde nenajdete. Navíc je zde vše jednoduše a přehledně seřazeno, podle typu, lokality i ceny. Slevové kupóny jsou ideální například když chcete udělat radost svým blízkým.

V případě že potřebujete nakoupit více položek, na slevových kupónech ušetříte více než stokoruny. Například když použijete slevový kód Bibloo.cz, na nákup na eshopu s oblečením, můžete aktuálně ušetřit 100kč, 200kč, 70% na boty, vouchery na 1000kč, nebo 5% z celé objednávky a to není málo.

Navštivte web megakupon.cz a vyberte si slevový kupón který aktuálně využijete. Kromě klasických slev z kategorie cestování, elektronika, nebo zážitky, můžete najít slevy na drogerii, jídlo, nebo kosmetiku. Pokud budete využívat akčních nabídek na věci denní potřeby, za rok si tak můžete ušetřit na pěknou dovolenou, kterou nakonec také můžete koupit se slevou, právě skrze výše zmiňovaný server.

Společenské šaty pro seniorku

Předpokládáte, že v pokročilém věku už nikdo nebude řešit co na sebe? Omyl. Řada žen chce vypadat dobře přestože jsou v důchodovém věku. I když je vám 55+, stále máte příležitost jít na ples, na svatbu, nebo jinou společensky významnou událost. S každou takovou událostí budete řešit co na sebe. Zkuste se podívat na web http://www.spolecenskesaty.cz , najdete tam vše přehledně seřazeno podle kategorií, ceny, nebo dostupnosti na skladě.

spolecenskesa-saty

Společenské šaty pro seniorku

Společenské šaty už v šatníku určitě máte, ale co když chcete jít v něčem novém, aktuálním, módním. Procházet řadu obchodů ve městě je časově náročné a co si budeme nalhávat, v tomto věku taky namáhavé. Vyberte si šaty z pohodlí domova. Mrkněte do eshopu spolecenskesaty.cz a určitě si vyberete.

SPOLEČENSKÉ ŠATY PRO PLNOŠTÍHLÉ

V pokročilém věku se nám zpomalí metabolismus, přibude pár problémů, které nám nedovolí sportovat jako dříve a tak ruku v ruce spolu s tím přichází obezita. Společenské šaty pro plnoštíhlé je vyhledávaný sortiment a i v tomto případě najdete bohatý výběr na výše zmíněném eshopu.

JAKÉ ŠATY VYBRAT

Na závěr pár rad jak večerní šaty pro seniorku vybírat. Váš výběr večerních šatů by měl záviset na formálnosti akce. Pokud je to konzervativní a formální příležitost, pak by bylo dobré pokrýt ramena. V opačném případě můžete jít odvážněji a využít triky jako jsou boční dělení, nebo boční řezy, které ukazují více pokožky a vyžadují pozornost.

Plnoštíhlé ženy určitě ocení šaty s římským pasem (zúžení pod poprsím). Páska přes celou malou část vašeho trupu bude odvádět pozornost od zbytku ukrytého pod ním a vytvoří velmi elegantní křivku. Čím delší je délka vašich šatů, tím více se romantický efekt stává. Tento vzhled je ideální pro formální události jakéhokoliv druhu.

Tmavé barvy společenských šatů jsou populární a přijatelnou volbou pro jakoukoliv formální akci, protože zobrazují sofistikovaný a elegantní obraz. Pokud chcete vyčnívat z davu, můžete mít večerní společenské šaty téměř jakékoliv barvy.

To je asi vše, nezbývá než popřát příjemnou zábavu.

Dovolená pro seniory 55+

Je vám 55+? Tak to pravděpodobně máte konečně čas věnovat se tomu co vás baví, třeba cestování. Díky programu Europe Senior Tourism je velice oblíbená dovolená pro seniory 55+. Někteří prodejci zájezdů spadají do finančně dotovaného programu „EUROPEAN SENIOR TOURISM“ a mohou vám nabídnout zvýhodněné ubytování. Jde o program pro seniory 55+ dotovaný z Evropské unie a regionálních vlád zemí, které jsou do programu zapojeny. Do výhodného programu pro seniory 55+ se zapojuje stále více zemí i hotelů. Právě na tyto zájezdy se specializuje server www.zajezdy55.cz.

Tyto oblíbené pobyty jsou stále vyhledávanější a je o ně stále větší zájem. Dovolenou pro seniory 55+ vyhledávají nejen senioři, ale i řada těch kteří jim chtějí udělat radost. Všechny nabízené služby jsou na stejné úrovni, nejde o levnější variantu na úkor kvality a poskytovaných služeb. Cílem, je seniorům starším 55 let, umožnit atraktivní a odpočinkovou dovolenou za výhodnější ceny.

Tip na dovolenou pro seniory, Menorca 55+

Proč na Menorcu? Nepřelidněné pláže, idylický, lesknoucí se písek, tyrkysové moře … Tohle asi najdete v každé brožuře a zní to jako klišé, ale pojeďte se přesvědčit samy. Menorca 55+ je u seniorů velice oblíbená. I mimo vrchol sezóny, se dá ležet na pláži a teplota je ideální na procházky po pobřeží.

Ostrov již desítky let aktivně podporuje udržitelný cestovní ruch, stejně jako to dělal dlouho předtím, než se dostal do módy. Tamní krajina je ideální pro aktivity jako je chůze, jízda na kole nebo na koni. Ačkoli se sezóna rozjíždí v květnu a končí v říjnu, ostrovy jsou krásné brzy na jaře, kdy kvetou mandlovníky. Menorca nabízí všechny myslitelné vodní aktivity, potápění, jízda na kajaku, plachtění nebo paddleboarding. Menorca je velice plochá, takže ideální na jízdu na kole i pro ty co nejsou zrovna fit. Pokud máte rádi procházky, udělejte si brzy ráno výlet kolem pobřeží, nebo se můžete procházet například městečky Ciutadella a Mahón a na opačném konci ostrova pak usednout v přístavu do bistra a dát si talíř z korýšů. Doporučujeme nebezpečně osvěžující drink Menorcan gin s limonádou a spoustou ledu. Hlavně v klidu, na Menorce nikdo nikam nespěchá.

 

Věříme, že vás naše nabídka zájezdu na Menorcu pro seniory 55+ zaujme a brzy se potkáme. Těšíme se na vás.

Pečovatelská služba

Jedná se o službu sociální péče, která je poskytovaná zaúčelem pomoci při péči o děti v určených případech a pomoci těžce zdravotně postiženým a starým občanům.

Pečovatelská služba se poskytuje občanům těžce zdravotně postiženým a starším občanům, kteří :

  • nejsou schopni sami si obstarat nutné práce v domácnosti a další životní potřeby
  • pro nepříznivé zdravotní stav potřebují ošetření jinou osobou nebo další osobní pěči, pokud jim potřebnou pěči nemohou poskytovat rodinní příslušníci

Pečovatelská služba se poskytuje občanům
: v jejich domácnosti
: v domech  s pečovatelskou službou
: v zařízeních pečovatelské služby
: též i mimo domácnost  a zařízení

Pečovatelská služba se poskytuje za plnou nebo částečnou úhradu, nebo jsou poskytovány bezplatně.
Bezplatně se  pečovatelská služba poskytuje

  • sociálně potřebným občanům, účastníkům odboje a pozůstalým manželům (manželkám) po účastnících odboje starším 70 let; ve zvlášť odůvodněných případech s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu nebo sociálním poměrům může být poskytnuta bezplatná i účastníkům odboje a pozůstalým manželům (manželkám) po účastnících odboje, kteří nedosáhli věk 70 let.
  • bezplatně jsou posytovány též úkony pečovatelské služby, kterými jsou zabezpečovány nezbytné životní potřeby