Společenské šaty pro seniorku

Předpokládáte, že v pokročilém věku už nikdo nebude řešit co na sebe? Omyl. Řada žen chce vypadat dobře přestože jsou v důchodovém věku. I když je vám 55+, stále máte příležitost jít na ples, na svatbu, nebo jinou společensky významnou událost. S každou takovou událostí budete řešit co na sebe. Zkuste se podívat na web http://www.spolecenskesaty.cz , najdete tam vše přehledně seřazeno podle kategorií, ceny, nebo dostupnosti na skladě.

spolecenskesa-saty

Společenské šaty pro seniorku

Společenské šaty už v šatníku určitě máte, ale co když chcete jít v něčem novém, aktuálním, módním. Procházet řadu obchodů ve městě je časově náročné a co si budeme nalhávat, v tomto věku taky namáhavé. Vyberte si šaty z pohodlí domova. Mrkněte do eshopu spolecenskesaty.cz a určitě si vyberete.

SPOLEČENSKÉ ŠATY PRO PLNOŠTÍHLÉ

V pokročilém věku se nám zpomalí metabolismus, přibude pár problémů, které nám nedovolí sportovat jako dříve a tak ruku v ruce spolu s tím přichází obezita. Společenské šaty pro plnoštíhlé je vyhledávaný sortiment a i v tomto případě najdete bohatý výběr na výše zmíněném eshopu.

JAKÉ ŠATY VYBRAT

Na závěr pár rad jak večerní šaty pro seniorku vybírat. Váš výběr večerních šatů by měl záviset na formálnosti akce. Pokud je to konzervativní a formální příležitost, pak by bylo dobré pokrýt ramena. V opačném případě můžete jít odvážněji a využít triky jako jsou boční dělení, nebo boční řezy, které ukazují více pokožky a vyžadují pozornost.

Plnoštíhlé ženy určitě ocení šaty s římským pasem (zúžení pod poprsím). Páska přes celou malou část vašeho trupu bude odvádět pozornost od zbytku ukrytého pod ním a vytvoří velmi elegantní křivku. Čím delší je délka vašich šatů, tím více se romantický efekt stává. Tento vzhled je ideální pro formální události jakéhokoliv druhu.

Tmavé barvy společenských šatů jsou populární a přijatelnou volbou pro jakoukoliv formální akci, protože zobrazují sofistikovaný a elegantní obraz. Pokud chcete vyčnívat z davu, můžete mít večerní společenské šaty téměř jakékoliv barvy.

To je asi vše, nezbývá než popřát příjemnou zábavu.

Dovolená pro seniory 55+

Je vám 55+? Tak to pravděpodobně máte konečně čas věnovat se tomu co vás baví, třeba cestování. Díky programu Europe Senior Tourism je velice oblíbená dovolená pro seniory 55+. Někteří prodejci zájezdů spadají do finančně dotovaného programu „EUROPEAN SENIOR TOURISM“ a mohou vám nabídnout zvýhodněné ubytování. Jde o program pro seniory 55+ dotovaný z Evropské unie a regionálních vlád zemí, které jsou do programu zapojeny. Do výhodného programu pro seniory 55+ se zapojuje stále více zemí i hotelů. Právě na tyto zájezdy se specializuje server www.zajezdy55.cz.

Tyto oblíbené pobyty jsou stále vyhledávanější a je o ně stále větší zájem. Dovolenou pro seniory 55+ vyhledávají nejen senioři, ale i řada těch kteří jim chtějí udělat radost. Všechny nabízené služby jsou na stejné úrovni, nejde o levnější variantu na úkor kvality a poskytovaných služeb. Cílem, je seniorům starším 55 let, umožnit atraktivní a odpočinkovou dovolenou za výhodnější ceny.

Tip na dovolenou pro seniory, Menorca 55+

Proč na Menorcu? Nepřelidněné pláže, idylický, lesknoucí se písek, tyrkysové moře … Tohle asi najdete v každé brožuře a zní to jako klišé, ale pojeďte se přesvědčit samy. Menorca 55+ je u seniorů velice oblíbená. I mimo vrchol sezóny, se dá ležet na pláži a teplota je ideální na procházky po pobřeží.

Ostrov již desítky let aktivně podporuje udržitelný cestovní ruch, stejně jako to dělal dlouho předtím, než se dostal do módy. Tamní krajina je ideální pro aktivity jako je chůze, jízda na kole nebo na koni. Ačkoli se sezóna rozjíždí v květnu a končí v říjnu, ostrovy jsou krásné brzy na jaře, kdy kvetou mandlovníky. Menorca nabízí všechny myslitelné vodní aktivity, potápění, jízda na kajaku, plachtění nebo paddleboarding. Menorca je velice plochá, takže ideální na jízdu na kole i pro ty co nejsou zrovna fit. Pokud máte rádi procházky, udělejte si brzy ráno výlet kolem pobřeží, nebo se můžete procházet například městečky Ciutadella a Mahón a na opačném konci ostrova pak usednout v přístavu do bistra a dát si talíř z korýšů. Doporučujeme nebezpečně osvěžující drink Menorcan gin s limonádou a spoustou ledu. Hlavně v klidu, na Menorce nikdo nikam nespěchá.

 

Věříme, že vás naše nabídka zájezdu na Menorcu pro seniory 55+ zaujme a brzy se potkáme. Těšíme se na vás.

Pečovatelská služba

Jedná se o službu sociální péče, která je poskytovaná zaúčelem pomoci při péči o děti v určených případech a pomoci těžce zdravotně postiženým a starým občanům.

Pečovatelská služba se poskytuje občanům těžce zdravotně postiženým a starším občanům, kteří :

  • nejsou schopni sami si obstarat nutné práce v domácnosti a další životní potřeby
  • pro nepříznivé zdravotní stav potřebují ošetření jinou osobou nebo další osobní pěči, pokud jim potřebnou pěči nemohou poskytovat rodinní příslušníci

Pečovatelská služba se poskytuje občanům
: v jejich domácnosti
: v domech  s pečovatelskou službou
: v zařízeních pečovatelské služby
: též i mimo domácnost  a zařízení

Pečovatelská služba se poskytuje za plnou nebo částečnou úhradu, nebo jsou poskytovány bezplatně.
Bezplatně se  pečovatelská služba poskytuje

  • sociálně potřebným občanům, účastníkům odboje a pozůstalým manželům (manželkám) po účastnících odboje starším 70 let; ve zvlášť odůvodněných případech s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu nebo sociálním poměrům může být poskytnuta bezplatná i účastníkům odboje a pozůstalým manželům (manželkám) po účastnících odboje, kteří nedosáhli věk 70 let.
  • bezplatně jsou posytovány též úkony pečovatelské služby, kterými jsou zabezpečovány nezbytné životní potřeby

Projekt : Obdivuhodní senioři

Senior občanské sdružení, Lipová 11/23, 400 10 Ústí nad Labem, je partnerem Dobrovolnického centra Ústí nad Labem v realizaci projektu : Obdivuhodní senioři.

Projekt je součástí programu : Rozvoje občanské společnosti a je zařazen do rozpočtové linie Phare.

Prioritou projektu : obdivuhodní senioři je přispět ke změně postoje společnosti k seniorům a podpořit jejich aktivní život.

Cílem projektu jsou dvě základní linie :

1. Změna postojů společnosti k seniorům
2. Podpora aktivního života seniorů

Identifikace zjištěných potřeb a omezení seniorů v ČR nás vedla k diskusi s partnery projektu. K namodelování zjištěných skutečností přispěla i řada zkušeností ze zahraničí ( např. v Japonsku, Švýcarsku, Německu a Kanadě ).

Kromě seniorské populace, žáků a studentů se na zmapování potřebných informací podíl i média, např. Deníky Bohemia a Český rozhlas. Sebraná data budou analyzována a vyhodnocena na Fakultě sociálně ekonomické UJEP v Ústí nad Labem.
Do procesu průzkumu budou na základě výstupů zapojeny prostřednictvím svých zástupců i samosprávy Ústeckého a Libereckého kraje. Očekává se, že výstupy projektu a průzkumy využijí k dlouhodobému adresnému plánování v oblasti podpory aktivního života seniorů. Nastartované aktivity, získané informace a nápady mohou být inspirací pro realizaci projektů v dalších krajích.

Mezi samostatné aktivity občanského sdružení Senior patří vyhledávání a oslovení aktivních seniorů a nabídka spolupráce v projektu, vytvoření databáze aktivních seniorů, osobní kontakty se seniory s diskusemi a hledáním možností a zájmu uplatnění v projektu, včetně přípravy dotazníků a informačních materiálů.

Projekt přímo navazuje na projekty Senior o.s., které se týkaly Informačního centra pro seniory, dotazníkové akce zaměřené na špatné zacházení se seniory, svépomocnou skupinu a projekt – Aktivizace seniorů.

Senior o.s. se bude jako partner projektu podílet na plánování a vyhodnocování projektu a jeho dílčích aktivit a kroků. Kromě toho bude realizovat řadu samostatných aktivit, např. vytvoří a proškolí tým seniorů-dobrovolníků a zpracuje získané zkušenosti a poznatky, v průzkumu zajistí osobní a dotazníkovou formou sběr dat mezi seniory. Na závěr realizace tohoto projektu zajistí jeho prezentaci na webových stránkách SENIORCENTRA.

Spolupráce je prověřena již několika společně  realizovanými projekty. Ředitelka Informačního a Denního centra  pro seniory  Romana Vlčková je     II. koordinátorem projektu v Ústeckém kraji, v týmu realizace projektu.

Realizace projektu trvá 12 měsíců a začala v srpnu 2004. Z výstupů projektu bude vydána brožura  v nákladu 500 kusů – tisk, 200 x publikováno v elektronické podobě. V brožuře budou shrnuty a kvalitativně i kvantitativně vyjádřeny výstupy z průzkumu ( jedná se o profesionální sociologický průzkum zpracovaný Fakultou sociálně ekonomickou UJEP v Ústí nad Labem ) Shrnutí získaných  zkušeností z výcviků, možnosti uplatnění seniorů v různých oblastech společenského života, pohled na uplatnění různých cílových skupin, adresář současných seniorských skupin, Rad seniorů  Ústeckého a Libereckého kraje, doporučení, zkušenosti a další. V závěru realizace projektu bude brožura rozesílána na krajské úřady ostatních krajů ČR, jako podpůrná metodická pomůcka, přenositelná pro kterýkoliv region.

Žádný z partnerů projektu nemá potřebu vlastnit získané informace, zkušenosti a nápady. Cílem je zaznamenat vše co cestou objevíme a dostupnými formami předat do těch míst, kde mohou ovlivnit vnímání společnosti a podporovat aktivní život seniorů. Výstupy si kladou za cíl přispět ke změnám postoje společnosti k seniorům a naopak chceme, aby pomohly seniorům objevit  oblasti a činnosti, ve kterých by se rádi angažovali a hledali uplatnění. Vzájemná potřebnost a ocenění je nezbytným prvkem změny postojů a jmenované aktivity  jsou modelované právě na podkladě pozitivních zážitků, prima nápadů i mravenčí každodenní práce.

Ambicemi projektu – Obdivuhodní senioři je očekávání a potřeba analýzy, jako informačního základu pro  další projekty a trendy, komunitní plány, oporu a pomoc pro nadefinování cílů, poslání a možností. Výtěžnost projektu bude závislá i na politickém, ekonomickém, společenském a legislativním  vývoji naší společnosti.

Pokud by jste se chtěli stát přímými účastníky při práci na projektu nebo s námi spolupracovat, zavolejte na telefonní číslo 42 742 152, ptejte se, odpovíme Vám.

Na Vaše kontakty se těší pracovní tým občanského sdružení SENIOR.