Problémy se stravováním?

Máte alergii na lepek, nebo chcete zbavit tělo nezdravých toxinů? Máme pro vás dvě řešení, bezlepkové potraviny a detoxikační dieta.

Bezlepkové potraviny

Nejlevnější a nejzdravější způsob, jak držet bezlepkovou dietu, je hledat tyto přirozeně bezlepkové skupiny potravin, které zahrnují: ovoce, zeleninu, maso a drůbež, ryby a mořské plody, mléčné výrobky, fazole, luštěniny a ořechy.

Čistá pšeničná tráva a ječmenová tráva jsou bez lepku, ale v semenech lepek je. Pokud nejsou správně sklizeny nebo zpracovány, hrozí riziko kontaminace lepkem.

Existuje mnoho přírodních bezlepkových zrn, které si můžete vychutnat různými tvůrčími způsoby. Mnoho z těchto obilovin se nachází ve vašem místním obchodě s potravinami, ale některé z méně známých zrn, se nacházejí pouze ve specializovaných prodejnách nebo v obchodech se zdravou výživou. Nedoporučuje se kupovat zrna z volně ložených kontejnerů kvůli možnosti křížového kontaktu s lepkem.

Následující druhy zrn a jiné potraviny obsahující škrob jsou přirozeně bezlepkové: rýže, cassava, kukuřice, sója, brambor, tapioca, fazole, čirok, quinoa, proso, kasha, len, chia, juka, oves bez glutenu. Více se dočtete v odkaze výše.

Detoxikační dieta

Pokud jde o detoxikaci vašeho těla, existuje mnoho technik, které můžete vyzkoušet a když se budete cítit lépe, tak pravidelně opakovat. Jednou z možností jak projít procesem zvaným detoxikační dieta, je především jíst detoxikační potraviny. Zde je seznam deseti detoxikátů, které jsou skvělým doplňkem stravy někoho.

1. Ovoce
Ovoce má vysoký obsah tekutin, které pomáhají tělu vyloučit toxiny. Ovoce je také snadno stravitelné a má vysoký obsah antioxidantů, živin, vlákniny a důležitých vitaminů.

2. Zelené potraviny
Naplňte chladničku modrozelenými řasami , ječmenem, pšenicí, kale, špenátem, spirulinou, rukolou a jinými organickými zeleno listovími druhy, aby vaše trávicí ústrojí detoxikovalo růst chlorofylu. Chlorofyl pomáhá z těla vylučovat toxiny z toxických kovů, herbicidů, čisticích prostředků a pesticidů. Pomáhají také při detoxikaci vašich jater.

3. Citrony, pomeranče a limety
Citrusové ovoce napomáhá tělu tím, že vyplaví toxiny a v trávicím traktu nastartuje enzymatické procesy. Citronová šťáva podporuje játra a ledviny v jejich očistných procesech. Pro zvýšení detoxikace začněte každé ráno teplou sklenicí citronové vody.

4. Česnek
Česnek je jednou z nejlepších detoxikačních potravin. Stimuluje játra k produkci detoxikačních enzymů, které filtrují toxické zbytky z trávicího systému. Doporučuji přidání nakrájeného nebo vařeného česneku k jakékoliv detoxikační proceduře, protože to pomůže jakékoli detoxikační stravě.

5. Brokolicové výhonky
Extrémně vysoký obsah antioxidantů a schopnost brokolicích klíčků stimulovat enzymy detoxikace na úrovni buněk je bezkonkurenční. Klíčky jsou dokonce lepší než jakákoliv zelenina.

6. Zelený čaj
Zelený čaj vyplachuje toxiny ze systému díky speciálnímu antioxidantu které se nazývají katechiny, o kterých je známo, že zvyšují funkci jater.

7. Mungo fazole
Mohutné mungo fazole jsou používány ayurvédskými lékaři po tisíce let. Je neuvěřitelně snadné ji trávit a pomáhá absorbovat toxické zbytky z střevních stěn.

8. Syrová zelenina
Cibule, mrkev, artyčoky, chřest, brokolice, zelí, kapusta, růžičková kapusta, karfiol, česnek, řepa, kurkuma a oregano, poskytují skvělý základ pro zdravou výživu. Kombinace těchto potravin pomáhá vaším toxinům během čištění. Tato zelenina je bohatá na přírodně se vyskytující síry a ta pomáhá z jater detoxikovat škodlivé chemikálie.

9. Semena a ořechy
Zahrňte snadněji stravitelné semena a ořechy do vaší stravy. Lněné semeno, dýňová semena, mandle, vlašské ořechy, konopné semena, sezamová semínka, semena chia, sibiřské cedrové ořechy a slunečnicová semena jsou vynikající volbou.

10. Omega-3 oleje
Používejte konopí, avokádo, olivový olej nebo lněný olej při detoxikaci, abyste pomohli střevním stěnám se namazat. To umožňuje, aby toxiny byly absorbovány olejem a vylučovány tělem.

Tak ať jste zdraví.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.