Zdravotní matrace nejen pro seniory

Hledáte novou matraci na které by se vám spalo lépe než na té co dosluhuje? Už nejste nejmladší a chcete více pohodlí? Udělejte něco pro sebe a kupte si kvalitní zdravotní matraci.

V tomto článku bychom se chtěli věnovat tématu ortopedické a zdravotní matrace.

Maraton neuběhnete bez správné obuvi, na Mount Everestu nepřežijete bez správného oblečení a doma se dobře se nevyspíte, pokud nebudete mít kvalitní matraci.

Mohlo by se zdát, že mezi matracemi jsou rozdíly jen v tvrdosti a cenách. Opak je pravdou, máte na výběr z celé škály druhů, technologií, materiálů, jáder, užití, komfortu, atd. Můžete mít přírodní, sendvičové, s kokosovým vláknem, bio, atd.. Vlastností je více než tisíc a abychom pochopili hlavní kritéria, pojďme si říct pár bodů, které je třeba vzít v úvahu.

Existují dva typy plniv: přírodní a umělé. Z umělých můžeme doporučit ty s paměťovým efektem. Tento typ plnidla reaguje na tlak a teplo vašeho těla, s vysokou přesností zkopíruje tvar vašeho těla bez zpětného rázu. Samozřejmě, že toto plnidlo je dražší než jiné, ale pohodlí které tyto matrace nabízí, stojí za ty peníze.

Při nákupu matrace je důležité vědět, že každá z nich má jiný stupeň tuhosti/tvrdosti a ta je každým člověkem vnímána různými způsoby. Nevhodně zvolená, nebo stará matrace, může být příčinou bolesti krčních obratlů, páteře, nebo kyčlí. Neexistuje standardizovaná definice toho, co u matrace znamená označení měkká, střední, nebo tvrdá. Ikdyž vezmete tvrdou, tak ji člověk který váží 120kg může označit jako měkkou. A naopak, kdo bude vážit padesát kilo a vezme si měkkou, může se mu zdát jako tvrdá. Existuje také málo důkazů, které by dokazovali, že pevná nebo měkká matrace je lepší pro váš spánek. Ano, doporučuje se například tvrdá matrace pro dítě a pro starší lidi byste měli hledat měkké materiály, ale všechno je spíše o pohodlí. Ujistěte se, že před provedením nákupu strávíte nejméně 20 minut „testováním“ matrace.

Pokud zůstaneme u tématu matrací pro seniory, doporučujeme vybírat z kategorie ortopedických a zdravotních matrací. Zde najdete matrace konstrukčně i materiálově vhodné pro zdravé, klidné a kvalitní spaní.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Zajímavosti a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.